23%
129,99 TL 99,99 TL
30%

Kız göğüs koruyucu

579,00 TL 405,30 TL
İnternete Özel
259,00 TL

Standart unisex 0-3 kg elle kontrol plastik 0-13 kg doğumdan itibaren 2 yıl plastik std sabit tek yönlü göğüs koruyucu bebek yok yatmaz

209,99 TL

Emzirme süreci anneler için en hassas dönemlerdendir. Bu hassas dönem üzerine bir de bebek anne göğüs ucunu tutmada zorluk çekiyorsa, göğüs ucunun tahrişi ve çatlak oluşması gibi sorunların meydana gelmesi anneyi zorlayabilir. Anneler bebeğini emzirirken acı hissedebilir ve emzirmek istemeyebilir. Böyle durumlarda, bebeklerin anne sütü alımı engellenebilir. Bunun için ise bu dönemin daha rahat geçmesi için tasarlanmış ürünler bulunur. Göğüs koruyucuları ürünleri de bunların başında gelir.

Göğüs Koruyucu Çeşitleri

Çatlayan, yara veya tahriş olan göğüs uçları nedeniyle bebeğini emziremeyen anneler göğüs koruyucuları kullanabilir. Bebeğini emzirmek isteyen, ancak zorlanan anneler için bu ürün koruyucu niteliktedir. Göğüs ucunda oluşan hassasiyet geçene kadar koruyucu desteğiyle bebeğinizi emzirmeye devam edebilirsiniz.

Göğüs koruyucuları modellerinden kendinize en uygun olanı tercih ederek sağlıklı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz. İhtiyacınız olabilecek koruyuculara göz atmak için Civil ürünlerini inceleyebilirsiniz. Annelerin önerilerine göz atarak tecrübelerini dinleyebilirsiniz. Farklı çeşitlerini inceleyerek kolayca satın alabilirsiniz.

Satın alabileceğiniz göğüs koruyucu çeşitlerinden bazıları şu şekildedir:

  • Balmumu ikili göğüs ucu koruyucu ve iyileştirici
  • Silikon göğüs koruyucu ikili
  • Göğüs ucu kremi
  • Organik göğüs ucu kremi
  • Sıcak soğuk göğüs ucu terapisi
  • Organik göğüs ucu balmı

Göğüs Koruyucu Özellikleri

Göğüs koruyucuları kadınların kıyafetlerinin altında belirgin görünen göğüs uçlarına karşı pratik bir çözümdür. Bu aksesuarın birçok farklı sebepten dolayı kullanımı mümkündür. Kullanım çeşitliliği değerlendirilerek farklı modellerde üretilir. Genelde silikon göğüs kalkanı tercih edilirken bunların yanı sıra kumaş malzeme ve metallerden üretilenler de sıklıkla tercih edilir.

Silikon göğüs koruyucuları doğal bir his ve görünüm sağlar. Kumaş kalkanlar ise daha yumuşak ve esnek yapıya sahiptir. Göğüs koruyucu seçenekleri yüksek kaliteli malzemeden yapılarak tasarlanır. Bu ürünler farklı boyut ve şekillerde üretilir. Böylece her kadının ihtiyaçlarına uygun bir seçenek ürünler arasında bulunabilir.

Göğüs koruyucuları emzirme dönemi için de oldukça yararlı bir üründür. Emzirme esnasında oluşabilecek hassasiyet, çatlaklar ve tahriş gibi sorunların azaltılması için kullanılır. Aynı zamanda emzirme sırasında oluşan sızıntıların da önüne geçer. Su ya da sabunla kolayca temizlenir. 

Küçük boylarda ve hafif olduklarından dolayı kadınlar çantalarında veya cüzdanlarında taşıyabilir. Böylece ihtiyaç duyduğu her an kullanabilirler. Yaygın olarak kullanıldığı alanlarından biri, sütyenlerin içidir. Sütyende bulunan meme ucu pedleri bazen yeterli olmayabilir veya kullanılmak istenmeyebilir. Göğüs koruyucuları, sütyen içine yerleştirildiğinde daha doğal bir görünüm sağlar. Böylece rahatsızlık hissi oluşturmaması açısından çok avantajlıdır.

Farklı boyut, malzeme ya da özellik seçenekleri ile her kadının ihtiyacına uygun bir ürün bulmak mümkündür. Aynı zamanda emzirme dönemi gibi özel durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Civil göğüs koruyucuları ve emzirme ürünleri kategorisinde sizler için hazırlanan ürünleri inceleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre seçimler yapabilirsiniz.

Emzirme Sürecinde Göğüs Koruyucuların Etkileri

Emzirme sürecinde tercih edilen göğüs koruyucuları, annelerin ve bebeklerin rahat ve sağlıklı bir emzirme deneyimi yaşamalarına yardımcı olur. Özel olarak tasarlanan bu ürünler, anne göğüs uçlarındaki hassasiyeti azaltarak, sürtünmeye ve irritasyona karşı koruma sağlar.

Göğüs koruyucuları, emzirme sırasında oluşabilecek çatlakları ve yaraları önleyerek annenin konforunu artırır. Ayrıca, göğüs ucunun hava almasına izin veren nefes alabilir malzemelerden üretilmiş olmaları, cilt sağlığını destekler. Bu ürünler genellikle pratik bir şekilde giyilebilir ve çamaşırlarla uyumlu tasarımlarıyla kullanımı kolaydır.

Göğsünüzde bazen bebeğin ihtiyacı olandan daha fazla süt üretimi olabilir. Bebek emerken veya gün içinde bu süt kendiliğinden akabilir. Göğüste oluşan bu ıslaklık hissi sizi rahatsız eder ve akan süt kıyafetinize bulaşır. Sütünüz eğer ki yeterli değilse ve var olan süt de bebeğiniz emmeden ziyan olur.

Bu durum emzirme sürecini sıkıntıya sokar. Göğüs koruyucuları ve süt saklama gereçleri kullanmak gün içinde boşa akan sütün kıyafete geçmesini engeller. Aynı zamanda göğüs ucunun kıyafete sürtünmesini, göğsünüzde ıslaklık oluşumunu ve kıyafetinizin ıslanmasının önüne geçer.

Süt akması gibi bir probleminiz varsa göğüs koruyucuları gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Göğüs koruyucusu acıyan, tahriş olan göğüs uçlarınızın daha çabuk iyileşmesini sağlar. Emziren annelerin rahatına yönelik düşünülmüş olduğu için kolay kullanımlıdır.

Göğüs Koruyucu Seçenekleri

Göğüs koruyucu, annelerin emzirme sürecinde konforlarını arttırır. Göğüs uçlarına ekstra koruma sağlayan önemli bir ürün olarak bilinir. Yumuşak ve nefes alabilir malzemelerden üretilen bu koruyucular, sürtünme, çatlaklar ve hassasiyeti azaltır. Annelerin rahat etmelerine yardımcı olur.

Tek kullanımlık veya yıkanabilir seçeneklerle sunulan göğüs koruyucuları, annelerin kişisel tercihlerine uygun çeşitlilik sunar. Pratik tasarımlarıyla kolay kullanım sağlar ve genellikle kıyafet altında belirsizdir. Annelerin emzirme döneminde güvenli ve hijyenik bir deneyim yaşamalarını destekler. Göğüs koruyucular, emzirme konforunu artıran vazgeçilmez bir yardımcıdır.

Her kadının göğüs ucu birbirinden farklı olabilir. İlk kez anneliği tadacak olan kadınlar, bebeğini kolayca emzirebilecek mi gibi düşüncelere kapılabilir. Bu gibi durumlarda göğüs koruyucu ve göğüs ucu çıkarıcı ürünler annelere kurtarıcı bir ürün olarak yardımcı olur.

Göğüs Koruyucu Fiyatları

Her annenin emzirme sürecinde ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bazı anneler emzirme sürecinde hiç sıkıntı yaşamazken bazı annelerse destek ürünlerine ihtiyaç duyabilir. Bu durumda destek ürünleri Civilim kalitesiyle annelere sunulur. İhtiyacınız olan emzirme ürünlerini Civilim’de bulabilirsiniz. Civilim’in kendi ürünleri ve güvenilir markalardan sizin için derlediği ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Göğüs koruyucuları ürünlerine ise uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.  

Göğüs koruyucu fiyatları; marka, malzeme kalitesi ve ürün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Genellikle uygun maliyetli tek kullanımlık seçeneklerden, kaliteli ve dayanıklı tasarımlara kadar çeşitli fiyat aralıkları bulunur. Annelerin ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun bir göğüs koruyucusu seçmeleri için farklı markaları karşılaştırması ve ürün özelliklerini değerlendirmesi önerilir.