Yeni 33%

Renkli unisex elle kontrol diğer 0+ ay tekli oyun halısı standart 60 x 80 cm bebek sezonsuz türkiye standart tekstil 2 cm

299,00 TL 199,99 TL
Yeni 33%

Renkli unisex elle kontrol diğer 0+ ay tekli oyun halısı standart 60 x 80 cm bebek sezonsuz türkiye standart tekstil 2 cm

299,00 TL 199,99 TL
Yeni 33%

Sarı unisex elle kontrol diğer 0+ ay oyun halısı standart bebek sezonsuz türkiye standart tekstil

299,00 TL 199,99 TL
Yeni

Pudra unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 10+ ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart silikon

129,99 TL
Yeni 29%

Renkli unisex elle kontrol diğer 6+ ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart kumaş tekstil

69,99 TL 49,99 TL
Yeni

Mint unisex elle kontrol diğer 6+ ay tekli oyuncak standart çocuk sezonsuz çin

119,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol 5+ ay oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye plastik

99,99 TL
Yeni

Lacivert unisex elle kontrol diğer 6+ ay tekli oyuncak standart 12 cm bebek sezonsuz çin standart plastik

119,99 TL
Yeni

Mint unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Yeşil unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Mor kız elle kontrol diğer tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart peluş 3+ yaş

199,99 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo

Pembe unisex 1,4 kg pamuk doğumdan itibaren 2 yıl tekli oyun halısı bebek türkiye tekstil var

799,00 TL
Yeni

Sarı unisex elle kontrol diğer 6+ ay tekli oyuncak standart çocuk sezonsuz çin

119,99 TL
Yeni
Ücretsiz Kargo

Mavi unisex 1,4 kg pamuk doğumdan itibaren 2 yıl tekli oyun halısı bebek türkiye tekstil var

799,00 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 3+ ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart tekstil 8 x 24 cm

299,00 TL
Yeni

Yeşil unisex 3+ ay tekli çıngırak standart bebek sezonsuz türkiye

49,99 TL
Yeni

Turuncu unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Ekru unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni 33%

Mavi unisex elle kontrol diğer oyun halısı standart bebek sezonsuz türkiye standart tekstil 0+ ay

299,00 TL 199,99 TL
Yeni

Mint unisex 3+ ay tekli diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 0-12 ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart karton

159,99 TL
Yeni

Beyaz unisex elle kontrol diğer 10+ ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart plastik

79,99 TL
Yeni

Bej unisex 3+ ay diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Turuncu unisex 3+ ay tekli diş kaşıyıcısı standart bebek silikon

99,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 1+ yaş tekli oyuncak standart çocuk sezonsuz türkiye standart plastik

14,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 12+ ay tekli oyuncak standart bebek sezonsuz türkiye standart karton

199,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 1+ yaş tekli oyuncak standart çocuk sezonsuz türkiye standart plastik

14,99 TL
Yeni

Renkli unisex elle kontrol diğer 1+ yaş tekli oyuncak standart çocuk sezonsuz türkiye standart plastik

14,99 TL
Yeni
İnternete Özel

Gri bebek 3+ ay sezonsuz türkiye

249,99 TL

Bebekler doğdukları ilk andan itibaren motor gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelere ihtiyaç duymaktadır. Dokunma, kavrama, sıkma hareketi gerektiren bu aktivitelerle ilk aylardan itibaren gelişim gösterirler. Bebekler annelerine dokunarak gelişim süreci gösterir. Büyüdükçe farklı eşyalara yönelim gerçekleşir. Dokunarak tanımaya başladığı nesneleri kavramayı başardıktan sonra ağızlarına götüren bebekler için uygun seçenekler olan oyuncak seçimleri ay ve yaş gelişimine göre değişir.

Tutma ve kavrama yeteneklerinin gelişmesi bakımından fayda sağlar. Ayrıca bunun yanı sıra diş kaşımaya yarayan çıngıraklı oyuncaklar 3 aylık, 4 aylık, 6 aylık bebek oyuncak tasarımları arasında yer alan ilk oyuncaklardandır.

Bu aylardan hemen önce işitme refleksini, görme kabiliyetini geliştirmek için sesli ve hareketli oyuncak tasarımları kullanılabilir. Çocuk odalarında veya beşik kenarına sabitlenerek kullanılabilecek bu seçenekler uykuya geçişi de kolaylaştırdığı için annelere kolaylık sağlar.

Bebek Oyuncak Modelleri

Dikkat çekici, eğitici, geliştirici özelliklerle donatılıp satışa sunulan bebek oyuncakları ay gelişimine göre değerlendirilmelidir. Aynı zamanda gelecekte kullanabilmesi göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Çok farklı özelliklere sahip oyuncaklar içeren fakat ilk aylarda sadece ses ve görüntü açısından fayda sağlasa yeterlidir. Ancak bu tasarımlar, çocuk büyüdükçe çok işlevsel halde kullanılabilir olmalıdır.

Küçük yaşlarda kavramayı ve yönetmeyi öğrendikleri oyuncak tasarımları ile büyüdükleri zaman yaratıcı fikirler geliştirebilir. Öğrenim süreçlerine olumlu yönde katkı sağlayan oyuncaklar çocuğunuzun ilk sahibi olduğu modellerden biri olacaktır. Hareket edildiğinde takdirde ses çıkartan bu modeller çocuklara kavrama, gibi tepkilerle orantılı güç kullanma gibi birçok şey öğretecektir.

Dişlerin olmadığı bu dönemde kullanılan çıngıraklı tasarımlar, dişleri çıkma sürecine girdiğinde daha çok işe yarar. Örneğin diş kaşıma aparatı olarak kullanılabilir. Ayrıca banyo oyuncakları onların duş sürecini daha keyifli hale getirir. Tamamen tercihe göre seçilebilecek bu modeller ile fonksiyonel bir ürüne sahip olabilirsiniz. İlerleyen dönemlerde de kullanıma uygun olan oyuncak modellerini alarak çocuklarınızın bu oyuncakları uzun yıllar severek kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuklarda eğitim, gelişim ve yetenekleri keşfetmek bakımından uygun seçenekler olan çocuk oyuncak modelleri çeşitli materyaller ile üretilmektedir. Peluş, ahşap, plastik, kauçuk gibi materyallerin kaliteli alternatifleri ile üretilen tasarımlar alerjik reaksiyonlara neden olacak maddeler içermemektedir.

Yaş gruplarına uygun göre seçenekler sunan bu ürünler özellikle küçük yaşlarda ağıza alınacak kadar küçük parçalar içermemeye özen gösterir. Yumuşak, silikon, peluş, organik oyuncaklar gibi birçok materyaller ile sizlere sunulur. Ayrıca bu modeller insan sağlığı göz önüne alınarak özenle üretilir.

Ürün tercihi sırasında bazı noktalara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Etiket bölümünde ya da açıklama kartında ürünün hangi yaş grubuna hitap ettiği belirtilir. Böylece oyuncak hediye edilecek ise bu bölümün okunması, hediyenin doğru seçilmesi konusunda etkili hale gelir. 

Bebek Oyuncak Çeşitleri

Bebek oyuncakları, miniklerin dünyasında sevgi, eğlence ve öğrenmeyi bir arada sağlayan birbirinden çeşitli ürünlerden oluşur. Bu oyuncak tasarımları; bebeklerin duyusal, motor ve zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla özenli bir şekilde tasarlanır.

Yumuşak peluş oyuncaklar, bebeklerin ilk dostları olma özelliği taşımaktadır. Sevimli ve yumuşak oyuncaklar, renkli karakterler ve dokusuyla bebeklere kucaklama ve güven hissi verir. Sesli oyuncaklar, egzersiz oyuncakları ise bebeklerin işitsel algılarını geliştirirken aynı zamanda eğlenceli bir oyun deneyimi sağlar.

Aktivite ve gelişim sağlayan oyuncaklar ise farklı özellikleri ile bebekleri keşfetmeye yöneltir. Bu oyuncaklar bebeklerin zaman geçirirken motor becerilerini ve kas gelişimlerini destekler. Renkli ve büyük tuşları olan oyuncak tasarımları, bebeklere renkleri, şekilleri ve basit sayıları öğretir. Aynı zamanda onların el-göz koordinasyonlarını güçlendirir.

Güvenli malzemeler ile üretilmiş olan bebek oyuncakları, ebeveynlerin endişesini azaltır. Bebeklerin sağlıklı bir oyun ortamında büyümelerine katkı sağlar. Her biri birbirinden farklı özellikleri ile bebeklerin öğrenme sürecini destekler. Sevgi dolu bir çocukluk için vazgeçilmez birer arkadaş olma özelliği taşır.

Gelişimi Destekleyen Bebek Oyuncakları

Eğitici oyuncaklar, bebeklerin ve çocukların duyusal, zihinsel ve motor becerilerini geliştirmek amacıyla tasarlanır. Bu oyuncaklar, 0-12 aylık bebeklerden başlar ve 12 yaşına kadar olan çocuklar için uyum sağlar. Çeşitli sağlıklı oyuncak markaları tarafından üretilen ve Civil kategorilerinde sunulan bu ürünler, bebeklerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunur.  

Eğitici oyuncaklar arasında, doğal ahşap malzemelerden yapılanlar da fazlasıyla popülerdir. Bu oyuncak çeşitleri bebeklerin el-göz koordinasyonunu geliştirir. Aynı zamanda ince motor becerilerini geliştirmelerine konusunda destekler olur.

Gelişimi destekleyen oyuncaklar; bebeklerin mantık yürütme, problem çözme gibi zihinsel becerilerini geliştirir. Öğrenme tabletleri, eğitici oyunlar, oyun halısı bu kategoriye örnek olarak gösterilebilir. Son olarak, dikkat ve konsantrasyon becerileri geliştiren oyuncaklar da eğitici oyuncak kategorisinde yer alır.

Bu oyuncaklar bebeklerin odaklanma yeteneklerini artırmada çok etkilidir. Bu çeşitliliğe sahip oyuncaklar, bebeklerin hem bilişsel hem de duygusal gelişimine katkıda bulunur. Onların çok daha mutlu, meraklı ve öğrenmeye açık bireyler olmaları konusunda yardımcı olur.

Bebek Oyuncak Fiyatları

Bebek oyuncakları modelleri, sevimli tasarımları ve eğitici özellikleri ile bebeklerin gelişimine katkı sağlar. Bu çeşitli oyuncaklar sahip olduğu geniş fiyat aralığı ile ebeveynlerin ilgisini kazanır. Bebekler için tasarlanmış oyuncaklar, renkli ve yumuşak dokuları il bebeklerin duyusal algısını geliştirir.

Sevimli görüntüleri ile de onların güvenli bir oyun arkadaşı haline gelir. Sesli ve ışıklı olan oyuncaklar, bebeklerin işitsel ve görsel yeteneklerini destekleyerek onları eğlenceli bir yolculuğa çıkarır. Renkli kitaplar ve yumuşacık eğitici oyuncaklar, bebeklere temel kavramları öğretir. Aynı zamanda da el becerilerini güçlendirir. Bebek oyuncakları genel olarak uygun fiyatlı olup, ailelerin bütçelerine uyum sağlar.

Kaliteli malzemeler ile üretilen ve güvenlik standartlarına uygun olan bu oyuncaklar, bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesine katkıda bulunur. Oyuncak fiyatları, çeşitli model ve markalara göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak uygun fiyatlı seçenekler sunarak ailelerin bebekleri için eğlenceli bir oyun deneyimi yaşamalarına imkân tanır.