%100 Pamuk Patikli Alt pembe kız penye tek alt prematüre bebek pamuk:100 2020 sonbahar - kış türkiye örme

59,99 TL

Patikli Alt bej unisex penye tek alt prematüre bebek %100 pamuklu 2020 sonbahar - kış türkiye örme

59,99 TL
7%

%100 Pamuk Amerikan Yaka kısa kol pembe kız pamuk çıtçıtlı badi prematüre bebek pamuk:100 2022 sonbahar - kış türkiye örme

74,99 TL 69,99 TL
7%

%100 Pamuk Bisiklet Yaka kısa kol uzun kol mavi erkek pamuk çıtçıtlı badi prematüre bebek pamuk:100 2022 sonbahar - kış türkiye

74,99 TL 69,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka uzun kol pembe kız pamuk patikli tulum bebek pamuk:100 2020 sonbahar - kış türkiye patikli örme 611120900000

119,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka uzun kol mavi erkek pamuk patikli tulum bebek 2020 sonbahar - kış türkiye

119,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka kısa kol pembe kız pamuk bebek 2022 sonbahar - kış türkiye

129,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka kısa kol mavi erkek pamuk takım prematüre bebek pamuk:100 2022 sonbahar - kış türkiye örme

129,99 TL
7%

Amerikan Yaka kısa kol bej unisex pamuk çıtçıtlı badi prematüre bebek %95 pamuklu %5 elastan 2022 sonbahar - kış türkiye örme

74,99 TL 69,99 TL

%100 Pamuk Patikli Alt mavi erkek penye tek alt prematüre bebek pamuk:100 2020 sonbahar - kış türkiye örme

59,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka kısa kol bej unisex pamuk takım prematüre bebek pamuk:100 2022 sonbahar - kış türkiye

129,99 TL

%100 Pamuk Bisiklet Yaka uzun kol bej unisex pamuk patikli tulum bebek pamuk:95;elastan:5 2020 sonbahar - kış türkiye patikli örme

119,99 TL

Prematüre bebekler beklenenden erken doğması sebebiyle normallerin altında bir sağlık durumuna sahiptir. Prematüre bebek bakımı sağlıklı bir yenidoğan bebekten çok daha zorlayıcı olmaktadır. Daha küçük ve hassas olan bebekler doğduktan bir müddet sonra adeta hastanede kalmışçasına dikkat ister.

Prematüre bebek bakımında bilinmesi gereken en önemli detay onların mikroplara karşı aşırı duyarlılığıdır. Bağışıklıklarının güçlenmesi epey bir zaman alır. Bu nedenle miniklerin bakım sürecinde özen seviyesi çok yüksek olmalıdır. Bu bebekler sağlıklı yenidoğanlara göre daha çok üşürler.

Kıyafetlerin vücut ısısını koruması gerektiği için bebeğin vücudunu tam olarak sarması gerekir. Ancak saracak olan bu kıyafet bebeğin hassas cildine zarar vermeyecek şekilde tercih edilmelidir. Civilim prematüre bebek kıyafetleri %100 pamuk ile üretilen bebeğinizin cildini adeta zırh gibi koruyan bebek hastane çıkışı & zıbınlarbebek çıtçıtlı badi ve bebek patikli & patiksiz tek alt giyim  kıyafetleriyle öne çıkar. Bebeğinizin hassas tenini koruyarak üşümesini engeller. Kızarıklık ve tahriş oluşumuna yer vermez.

Prematüre Bebekler İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Prematüre bebeklerin kıyafet seçimi, özel ihtiyaçları ve hassasiyetleri göz önüne alınarak özenli bir şekilde tercih edilmelidir. Bu minik bebekler, genellikle standart bebek kıyafetlerine sığmayabilir ve kıyafet içerisinde küçük kalabilir. Bu nedenle bu bebeklere uygun kıyafetleri seçmek önemli bir detaydır.

Prematüre bebek kıyafetleri genel olarak yumuşak, nefes alabilir ve ciltle uyumlu malzemelerden yapılmış olmalıdır. Özellikle pamuklu kumaşlar bebeklerin hassas ciltlerine zarar vermez ve rahat bir giyim deneyimi sunar. Dikiş yerleri düzgün olmalı ve iç dikişler, bebek cildini tahriş etmeyecek şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca kıyafetler genellikle daha küçük boyutlarda ve özel tasarımlarda üretilmelidir.

Cırt cırtlı veya düğmeli kapanışlar, giydirip çıkarmayı kolay hale getirir. Renk seçiminde de pastel tonlar tercih edilir, çünkü bu tonlar genellikle daha yumuşak olması ile bebeğin gözlerini rahatlatır. Prematüre bebekler için doğru kıyafet seçimi, onların konforu ve sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Özel ihtiyaçlara uygun kıyafetler, bu miniklerin daha sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olacaktır.

Bebek Kıyafetlerinde Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Prematüre bebek kıyafetlerinde kullanılan kumaşların seçimi, bebeğin rahatlığı, sağlığı ve cildi için fazlasıyla etkilidir. Doğru kumaş tercihi, bebeğin hassas cildini korur. Konforunu sağlayarak alerjik reaksiyon riskini en aza indirir. 

Pamuk bebek kıyafetlerinde sıkça tercih edilen bir kumaş türüdür. Doğal, yumuşak ve nefes alabilir yapısı sayesinde bebeğin cildini tahriş etmez. Pamuklu kumaşlar ter emicidir ve bebeği serin tutar. Organik pamuk ise kimyasal işlemler içermediği için daha doğaldır. Civilim prematüre bebek kıyafet ürünlerinde organik pamuğa sıkça yer verilir.

Prematüre Bebekler İçin Kıyafet Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Prematüre bebeklerin dünyaya gelmeleri, onların daha özel bir bakıma ihtiyaç duymalarına sebep olmaktadır. Bu hassas süreçte prematüre bebek giyimine özen göstermek ve uygun kıyafet seçimi yapmak oldukça gereklidir.

Prematüre bebek giyiminde dikkat edilmesi gereken birçok önemli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler şu şekildedir:

●       Giyimde kullanılan malzemenin yumuşak, doğal ve cilde dost olması önerilir. Pamuklu kumaşlar, prematüre bebek cildini tahriş etmeyen, nefes alabilir ve yumuşak dokuları ile öne çıkan ideal bir tercihtir.

●       Kıyafetlerin kolay açılıp kapanabilir olması da dikkate alınması gereken bir diğer detaydır. Prematüre bebekler, bazı durumlarda monitör ve tüp bağlantılarına ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle kıyafetlerin pratik bir şekilde açılıp kapanabilmesi hem bebeğin hem de bakan kişinin işini kolaylaştırır.

●       Prematüre bebek giyiminde boyut seçimi de büyük bir önem taşır. Özel olarak tasarlanmış Civilim prematüre giyim koleksiyonları, bebeklerin boyutlarına uygun kesim ve ölçülerle tasarlanır.

●       Prematüre bebek giyiminde kullanılan kıyafetlerin doğal, yumuşak, kolay açılıp kapanabilir olması, bu bebeklerin sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunan önemli detaylardır.

Prematüre ve Yenidoğan Bebek Kıyafetleri Arasındaki Farklar

Prematüre ve yenidoğan bebek kıyafetleri, her iki durumdaki bebeklerin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmaktadır. Ancak aralarında bazı önemli farklar bulunabilir. Prematüre bebek kıyafetleri, dünyaya gelme zamanından önce doğan ve genellikle düşük kilolu olan bebekler için tasarlanır.

Bu kıyafetler, bebeklerin küçük bedenlerine uygun özel kesim ve ölçülerle üretilir. Yumuşak, nefes alabilir ve cilde dost malzemelerden yapılmaktadır. Ayrıca prematüre bebeklerin kıyafetleri sağlık durumlarına uygun olarak tasarlanan pratik açılıp kapanabilen özelliklere sahiptir.

Yenidoğan bebek kıyafetleri ise genellikle normal doğum ağırlığındaki bebekler için uygundur. Bu kıyafetler bebeklerin doğum sonrası dönemde rahat etmelerini sağlamak amacıyla tasarlanır. Yumuşak, pamuklu kumaşlar kullanılarak üretilmektedir. Genellikle bebeğin konforunu artırmak için sevimli tasarımlara yer verilebilir.

Her iki tür kıyafet de bebeklerin hassas ciltlerini korumak için tasarlanmaktadır. Aynı zamanda onların hassas cildine konforlu bir giyim deneyimi sunmak amacıyla özel olarak üretilmektedir. Prematüre ve yenidoğan bebek kıyafetleri, ebeveynlere bebeklerini sağlıklı bir şekilde giydirmelerine yardımcı olur. Ebeveynlere de pratik ve şık seçenekler sunar.

Prematüre Bebekler İçin Tercih Edilebilecek Yardımcı Ürünler

Prematüre bebeklerin dünyaya erken gelişi sonrası büyüme sürecinde ihtiyaç duydukları özel bakımı sağlamak amacıyla tasarlanan birçok yardımcı ürün bulunmaktadır. Bu ürünler bebeklerin konforunu ve gelişimini desteklemek için özel olarak tasarlanmaktadır.

Prematüre bebekler genellikle ilk doğum sonrası belirli bir süre özel bir bakım ünitesinde tutulur. Uzun süre hastanede kalması gerekebilir. Ancak bu hastane süreci sonunda evde bakım günleri çok fazla özen ister.

Anneler bebeklerinin sağlıklı gelişimi için yardımcı ürünler kullanmak isteyebilir. Bu yardımcı ürünlerle bebeğin gelişimine katkı sağlar. Bebeğin gelişim sürecinde dış faktörlerden etkilenme riskini en aza indirir. Prematüre bebek bakımı için tercih edilen yardımcı ürünler tamamen organik içeriklere sahiptir. Organik ürünlerin tamamı bebeğin sağlıklı gelişimini sürdürebilmek için tercih edilir.

Prematüre Bebek Kıyafetleri Fiyatları

Prematüre bebekler için üretilen kıyafetler standartlara göre daha küçüktür. Fiyatları ise marka, tasarım ve diğer aksesuar özelliklerine göre değişebilir. Prematüre bebek kıyafetleri, doğal ve antialerjik kumaşlar kullanılarak üretilir. Bu tip kumaşların kullanımı, özenli bakıma ihtiyaç duyan bu bebeklerin sağlığını desteklemek için önem taşır. Ancak fiyatlarda artışı da beraberinde getirebilir.

Civilim, bebeğinizin sağlığını en az sizin kadar önemser. Doğal kumaşlardan üretilen prematüre bebek kıyafetlerini uygun fiyat avantajlarıyla sizlerle buluşturur. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bebek kıyafetlerini seçebilirsiniz. Böylelikle hem bütçenizi hem de bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.