Renkli unisex 3+ yaş tekli eğitici oyunlar 3 yaş çocuk sezonsuz türkiye

199,99 TL

Beyaz unisex abajur

399,00 TL

Bebek odası dekorasyonu, her ebeveynin önemsediği bir konudur. Bebeğinizin vakit geçireceği bu özel odanın estetik bir dekorasyona sahip olmasını isteyebilirsiniz. Civilim bünyesinde birbirinden özel bebek odası aksesuarları yer alır. Bu aksesuarlar aracılığı ile göze hitap eden dekoratif bir oda hazırlayabilirsiniz. Kendine has tasarımları ile dikkat çeken bu objeleri dekoratif bir şekilde dizayn ederek keyifle kullanabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonunda Trend Renk ve Tema Önerileri

Bebek odası dekorasyonu yaparken trend renk ve temaları kullanmak önemlidir. Pastel tonlar, nötr renkler, doğal renkler kısacası istediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz. Dilerseniz canlı renklere de alan ayırabilirsiniz. Bebek odasını belli bir temaya göre dekore etmek her zaman çok daha önemlidir. Tema önerilerimizi şu şekilde sunabiliriz:

●       Hayvan dünyasını baz alan, doğal görünümlü bir temayı benimseyebilirsiniz. Birbirinden sevimli hayvan figürleri, duvar kağıtlarını süsleyebilir.

●       Uçsuz bucaksız uzay ve gezegenlerden de ilham alarak yeni bir tema yaratmak mümkündür. Bu temada parlak yıldızlar, uzay gemileri ve gezegenler içeren objelere yer verebilirsiniz. Ay şeklinde bir gece lambası tercihi, odada hoş bir atmosfer oluşturmanızı sağlar.

●       Denizaltı dünyasını baz alan eşsiz bir tema da belirleyebilirsiniz. Balık, deniz kabuğu ve deniz yıldızlarına yer verebilirsiniz. Mavi renk nevresim takımları da bu dekorasyonla harika bir uyum sağlar. Dilerseniz sadece beyaz ve mavi renklerine ağırlık vererek de sade bir tasarım meydana getirebilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanılan Malzemelerin Bebek Sağlığına Etkisi

Bebek odası dekorasyonu içerisinde kullanılan malzemelerin bebek sağlığı üzerinde ciddi etkileri bulunmaktadır. Bebek odasında tercih edilen duvar boyalarının, mobilyaların ve tekstil ürünlerinin kullanıcı dostu olması gerekir.

Kanserojen madde içermeyen malzemelerle üretilen eşyalara bebek odası dekorasyonu sırasında yer verilmelidir. Çünkü, bebeklerin bağışıklık sistemi yetişkinlere göre daha hassas durumdadır ve dekorasyonda kullanılan malzemeler bebeklerin cilt sağlığı için de tehlikeli olabilir.

Bebeğin Cinsiyetine Uygun Dekorasyon Seçenekleri ve Renk Paletleri

Bebek odası dekorasyonu, bebeğin cinsiyetine ve ebeveynlerin zevkine uygun biçimde oluşturulmalıdır. İşte bebek odası dekorasyonunda cinsiyete uygun renk seçenekleri ve paletleri:

Kız bebek odası dekorasyonu yaparken pembe renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Fakat bugüne baktığımızda mint yeşili, açık gri, bej gibi renkler de popüler hale gelmiştir. Kelebekler, çiçekler ya da sevimli hayvan figürlerine yer verebilirsiniz. Pastel tonlarda perde, çarşaf, yastık kılıfı gibi tekstil ürünleri seçebilirsiniz. Vintage tarz mobilyalar da kız bebek odasına çok yakışacaktır.

Erkek bebek odası dekorasyonu için mavinin her tonunu, yeşil ve turuncu gibi renkleri kullanabilirsiniz. Arabalar, çizgi film karakterleri gibi unsurlara duvar kağıtlarında yer verebilirsiniz. Antrasit renk detaylı beyaz mobilyalara alan açarak harika bir erkek bebek odası dekoru yapabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu Alışverişi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinize harika bir oda hazırlamak istiyor, fakat alışveriş esnasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız öncelikle güvenlik unsurlarını değerlendirmeniz gerekir. Mobilyaların köşesi yuvarlak biçimde tasarlanmış olmalıdır.

Bebek yatağında yer alan kenar koruyucular da önemlidir. Bebeğinizin düşmesini engeller. Pratik ve bir o kadar da kullanışlı parçalar seçmelisiniz. Dolap, şifonyer gibi temel mobilya parçalarını ilk etapta satın almalısınız.

Bebek odası dekorasyonu için kullanacağınız mobilyalarda doğal, zararsız malzemelere yer vermek en iyisidir. Bebeğinizin cildi ile dost olacak eşyalar kullanmalı, kanserojen içerikli her şeyi odadan uzak tutmalısınız. Bebek odası her zaman tertipli ve hijyenik olmalıdır.

Saklama kutuları, çekmeceler ve raflar kullanmalısınız. Bebeğinizin eşyalarını bu şekilde hem temiz hem de düzenli tutmuş olursunuz. Aydınlatma konusunda ise oda içerisinde dinlendirici, loş gece lambalarına yer vermelisiniz.

Bebek Odası Dekorasyonunda Kişisel Dokunuşlar ve Aile Anıları

Bebeğinizin odası için kişisel dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Özellikle aile anılarını içeren bebek odası dekorasyonu seçenekleri popüler haldedir. Odanın duvar kısmında ufak bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz.

Aile fotoğraflarınızı polaroid hale getirip asabilirsiniz. Bu özel odaya estetik bir görüntü katmış olursunuz. Bebeğiniz için duygusal notlar yazıyorsanız bahsi geçen notları mantar panoya yerleştirebilirsiniz. Böylelikle yazdıklarınız her zaman onun yanında olur; tıpkı sizin gibi.

Bebek Odası Dekorasyonu için Uygun Işıklandırma Seçenekleri

Bebek odası dekorasyonu yaparken aydınlatma konusunun da üzerinde durmak gerekiyor. Bebeklerin gözleri oldukça hassastır. Odada gözleri rahatsız edecek bir aydınlatma ürününe yer vermemelisiniz. Mümkünse loş ve sarı bir ışık daha iyi olacaktır.

Göz yormayan renkler yayan sevimli, hayvan figürlü gece lambaları da kullanabilirsiniz. Civilim tarafından sunulan kedi motifli abajur aydınlatma, bebeğinizin odasına çok yakışır. 40 cm yüksekliğe sahip bir üründür. Uyku setleri ile uyumlu bir rengi vardır. Pembe, gri ve beyaz renklerini içerir.

Civilim Bebek Odası Dekorasyonu Koleksiyonu ile Pratik ve Şık Düzenleme Önerileri

Civilim bebek odası dekorasyonu koleksiyonu, her ebeveynin beğeneceği şekilde hazırlanmıştır. Bebeğinizin odasını Civilim ürünleri ile pratik ve şık şekilde düzenleyebilirsiniz. Size bununla ilgili birkaç fikir vermek isteriz:

●       Bebeğinizin sade bir odası varsa ve bu alana biraz renk katmak istiyorsanız bambu oda parfümünü kullanabilirsiniz. Rengarenk ambalajı ile bu ürün, odaya hoş bir koku bırakır. Aynı zamanda da estetik açıdan güzel bir görüntü sağlar.

●       Civilim’in şifonyer modelleri ile odaya düzenli bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda tarz sahibi bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

●       Dekorasyonda dolap gibi mobilyaların yeri büyüktür. Tüm eşyaları sığdırabileceğiniz 3 kapaklı dolap modelini kullanabilirsiniz.

●       Cibinlik kullanarak bebeğinizin odasına marjinal bir kimlik kazandırabilirsiniz. Cibinlikler Civilim’de mavi, beyaz, yeşil ve pembe renklerde sunulur.

Bebek odası dekorasyonu yaparken odadaki eşyalara en uygun renkteki cibinliği ve dekor ürünlerini tercih ederek zevkinize uygun dekoratif bir görünüm hazırlayabilirsiniz.

Bebek Odası Aksesuarları Fiyatları

Bebek odası dekorasyonu için tamamlayıcı öğeler, aksesuarlardır. Bu sevimli ve minik parçalar, odanın görünümü tamamlarken aynı zamanda fonksiyonel oluşuyla da tercih edilir. Civilim, bebek odası aksesuarlarını oldukça uygun ve ulaşılabilir fiyatlarla sizlere sunar. Kalitesi ve sağlıklı üretim malzemesiyle öne çıkan ürünleri, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Uygun fiyat ve kaliteyi bir arada sunan Civilim ürünleri arasında birbirinden güzel boy cetvelleri, abajurlar, oda parfümleri ve bebek kapı süsü gibi çok daha fazlasını bulabilirsiniz. Bebek odanızın dekorasyonuna şık ve sevimli bir dokunuş için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Bütçenize ve zevkinize uygun seçenekleri değerlendirerek dekorasyonunuza uyum sağlayacak modeller arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz.